Většina lékařských fakult nevyučuje o endokanabinoidním systému!
Také Vás zajímá, kdy bude většina lékařských škol zahrnovat endokanabinoidní systém (ES) do učebních osnov? V roce 2013 provedl kardiolog DR. David Allen předběžný průzkum, aby určil, které školy o ES vyučují a zjistil, že v Americe se o tom zmiňuje pouze 13% fakult.
Pokud budoucí lékař neví nic o endokanabinoidním systému a jeho funkcích, jak pak má někdy chápat, jak může konopí pomoci proti migrénám, záchvatům, crohnově chorobě a nesčetně mnoho jiných dalších onemocnění?
Věděli jste, že americká vláda od roku 1974 věděla, že konopí zabíjí rakovinné buňky? Proč o tom tedy neučí své studenty?
Jedním z důležitých výzkumů poslední doby je výzkum prováděný univerzitou v Kalifornii a Dr. Donaldem Tashkinem. Dr. Tashkin měl prokázat vazbu mezi kouřením konopí a rakovinou plic. To, co jeho výzkum ukázal, ho ohromilo a vyděsilo!
Zjistilo se, že zvýšené užívání marihuany nevedlo k vyššímu výskytu rakoviny plic a hltanu. Ve skutečnosti měli nižší riziko než ti, kteří vůbec nekouřili. Kuřáci tabáku byli samozřejmě vystaveni většímu riziku, čím více kouřili. Kuřáci tabáku, kteří také kouřili marihuanu, měli o něco nižší riziko rakoviny plic než kuřáci tabáku.
Od chvíle, kdy byly jeho výsledky zveřejněny se snažila vláda podkopat důveryhodnost těchto informací. Namísto uplného zveřejnění se vláda zmocnila mnohem menší studie provedené na Novém Zélandu. Tato studie měla stejná zjištění, jako Tashkinova, jen měla tak málo uživatelů, že byla pro ostatní nezajímavá.
Nakonec nesprávně uvedli zjištění studie NZ, která je v rozporu s Tashkinem. To bylo naprosto špatné pochopení výsledků. „Silní uživatelé konopí mohou být vystaveni většímu riziku chronického plicního onemocnění - včetně rakoviny - ve srovnání s kuřáky tabáku“, jak BBC News shrnul zjištění novozélanďanů.
V rozhovoru, který Taškin předal, kritizoval metodiku Nového Zélandu. Dr. Tashkin podle O'Shaugnessyho Freda Gardnera řekl: „S interpretací jejich nálezů je spojena určitá kognitivní disonance. Myslím, že to má co do činění s modelem víry mezi vyšetřovateli a - přál bych si, aby tu byli, aby se bránili. “
Můžeme se už jen ptát nebo domnívat, jaké další lži posloucháme, abychom ospravedlnili vyhnutí se užívání konopí jako léku. Medicína musí být řízena intelektuální zvědavostí, touhou po poznání a pravdě a vědě. Vyzývám lékařskou fakultu, která sdílí tyto hodnoty, aby svým studentům poskytla nástroje, které potřebují k přežití ve zdravotnickém prostředí 21. století.
Zdroj ZDE.
Autor článku: Ondřej Šťovíček